ای دام | آموزش دامپروری http://edaaam.com آموزش تخصصی دامپروری از صفر تا بهره برداری شامل آموزش گاوداری صنعتی، آموزش پرورش گوسفند و پرواربندی گوسفند،پرورش طیور و پرورش آبزیان Fri, 15 Mar 2019 15:23:13 +0000 fa-IR hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.4.2 http://edaaam.com/wp-content/uploads/edd/cropped-1-32x32.jpg ای دام | آموزش دامپروری http://edaaam.com 32 32 آشنایی با محصولات شتر مرغ (تخم شترمرغ ) http://edaaam.com/tokhmshotormorgh http://edaaam.com/tokhmshotormorgh#respond Fri, 15 Mar 2019 14:51:10 +0000 http://edaaam.com/?p=34657   تخم شترمرغ به طور متوسط 17-19 سانتی متر طول، 14-15 سانتی متر عرض و 1/4 تا 2/4 میلی متر ضخامت دارد. وزن تخم شترمرغ حدودا 1900 – 1100 گرم بوده که تقریبا 25 برابر تخم ماکیان است. رنگ پوسته تخم مرغ بین سفید و زرد مایل به سفید بوده و شبیه ظروف چینی براق است و سطح آن از خلل و فرج پوشیده شده است. تخم شتر مرغ در دو نوع نطفه دار و […]

نوشته آشنایی با محصولات شتر مرغ (تخم شترمرغ ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>

 


تخم شترمرغ به طور متوسط 17-19 سانتی متر طول، 14-15 سانتی متر عرض و 1/4 تا 2/4 میلی متر ضخامت دارد.

وزن تخم شترمرغ حدودا 1900 – 1100 گرم بوده که تقریبا 25 برابر تخم ماکیان است.

رنگ پوسته تخم مرغ بین سفید و زرد مایل به سفید بوده و شبیه ظروف چینی براق است و سطح آن از خلل و فرج پوشیده شده است.

تخم شتر مرغ در دو نوع نطفه دار و بدون نطفه تولید میگردد. از تخم های نطفه دار جهت جوجه کشی و تولید جوجه استفاده می شود و از تخم های بدون نطفه هم مستفیما برای تهیه خوراکی و هم در صنایع جانبی مانند شیرینی پزی و شکلات سازی استفاده می شود. طعم تخم شتر مرغ شبیه تخم مرغ بوده ولی خواص غذایی بیشتری نسبت به تخم مرغ دارد.

پوسته تخم شترمرغ ضخیم بوده و می تواند وزن زیادی را  ( حدودا 120 کیلوگرم در محور افقی و 220 کیلوگرم در محور  عمودی ) بدون اینکه آسیبی ببیند تحمل کند. به همین دلیل از پوسته آن می توان برای نقاشی، حکاکی و کنده کاری استفاده کرد و در تهیه وسایل مختلف از قبیل چراغ خواب،لوستر، تزئینات دکوری و فنجانهای مختلف به کار برد.

تخم شترمرغ در حال حاضر از نظر اندازه در بین پرندگانی که بر روی کره زمین زیست می کنند ( اعم از آنهایی که قدرت پرواز دارند و یا آنهایی که دونده هستند ) بزرگترین تخم به شمار می آِد. اما در مقایسه با اندازه بدنش کوچکترین تخم می باشد. اندازه تخم شترمرغ تقریبا 1/5 درصد وزن شتر مرغ بالغ می باشد در حالیکه در کیوی که کوچکترین پرنده از راسته سینه پنهان است، اندازه تخم تقریبا نصف اندازه بدن است.

پوسته تخم شترمرغ یک تا یک و نیم ساعت پس از خروج از کلو آک سفت و مقاوم می گردد.

عسلی شدن تخمها حدود 45 دقیقه و سفت شدن آن حدودا دو برابر این زمان وقت میگیرد. با یک تخم شتر مرغ می توان برای 18 نفر خاگینه درست کرد.

شترمرغها معمولا از دو سالگی شروع به تخمگذاری می کنند در اوایل و اواخر فصل تخم گذاری شاهد تخمهای بدون نطفه هستیم. چون پرنده نر دیرتر آماده جفت گیری می شود. در برخی مزارع برای جبران این قضیه شترمرغهای نر و ماده را در فصل استراحت از یکدیگر جدا نگهداری می کنند  و در نزدیکی فرا رسیدن فصل تولید آنها را کنار یکدیگر قرار می دهند تا میل نر ها به آمیزش بیشترش شود. در نتیجه نر سریعتر  اقدام به جفت گیری کرده و آمار تخمهای بی نطفه پائین می آِید.

 

 

نوشته آشنایی با محصولات شتر مرغ (تخم شترمرغ ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/tokhmshotormorgh/feed 0
آشنایی با محصولات شتر مرغ ( پوست شتر مرغ ) http://edaaam.com/poostshotormorgh http://edaaam.com/poostshotormorgh#respond Thu, 14 Mar 2019 14:03:57 +0000 http://edaaam.com/?p=34650   پوست شتر مرغ یکی از محصولات آن است. شتر مرغ ماده دارای رنگی متغییر بین خاکستری تیره یا روشن است و رنگ پوست شترمرغ نر آبی تیره براق می باشد. 60 تا 66 درصد درآمد حاصل از فروش شتر مرغ در آفریقای جنوبی از عمل فروش پوست و چرم این حیوان بوده که نشانه اهمیت این محصول می باشد. از پوست شترمرغ چرمی با کیفیت بالا و قابل قیاس یا چرم تمساح و فیل […]

نوشته آشنایی با محصولات شتر مرغ ( پوست شتر مرغ ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>

 


پوست شتر مرغ یکی از محصولات آن است. شتر مرغ ماده دارای رنگی متغییر بین خاکستری تیره یا روشن است و رنگ پوست شترمرغ نر آبی تیره براق می باشد.

60 تا 66 درصد درآمد حاصل از فروش شتر مرغ در آفریقای جنوبی از عمل فروش پوست و چرم این حیوان بوده که نشانه اهمیت این محصول می باشد.

از پوست شترمرغ چرمی با کیفیت بالا و قابل قیاس یا چرم تمساح و فیل به دست می آید. در صنعت چرم سازی، بعد از پوست تمساح به عنوان کالایی گران قیمت مطرح بوده و جزء بهترین و گران قیمت ترین پوست طبقه بندی می شود.

چرم شتر مرغ 5 برابر محکم تر از پشم گاو بوده و نیز نسبت به چرم تمساح از مقاومت بیشتری در مقابل آب برخوردر است.

در عین محکم بودن به علت دارا بودن لایه روغنی طبیعی، قابلیت انعطاف پذیری بیشتری دارد و خشک و شکننده نمی شود چرم حاصل از شترمرغ از دو قسمت کاملا متمایز تشکیل شده است. یک قسمت که بدن پرنده را پوشانده و محل اتصال پر ها به پوست برجسته است و بیشترین مساحت چرم را تشکیل می دهد و از لحاظ شکل ظاهر شبیه پوست سایر پرندگان است.

قسمت دیگر چرم حاصل از ساق پای پرنده است و سطح آن از پولکهای مخصوص پوشیده شده است و تقریبا مشابه پوست خزندگانی مانند سوسمار است. بر جستگی فولیکولهای پر بر روی چرم شترمرغ هم به زیبایی آن افزوده و هم مانع عرضه ی تقلبی پوست می گردد.

وضعیت آرایش فولیکولها بر روی پوست ارزش آنرا مشخص می کند،ريال هر قدر این فولیکولها واضح تر و فضرده تر باشد، پوست از ارزش بیشتری برخوردار است. فولیکولها بایستی به اندازه میانگین داشته باشند ( نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک ) و بایستی دارای شکل مدور ( نه دراز، نه میان تهی و بدون انتهای باز ) باشند.

چرم واقعی شتر مرغ از نوع بدلی آن قابل تمیز است زیرا در چرم بدلی فولیکولها قابل کندن نیستند ( تست خراش )

تست خراش: فولیکولهای بدلی صدای خاصی را که نوع واقعی در هنگام کشیدن ناخن تولید می کنند را ایجاد نمی نمایند.

نوع دیگر چرم تولید شده از شترمرغ،  چرم پوست ساق پاست که اهمیت آن در تجارت پوست چیزی کمتر از پوست تنه شترمرغ نیست. پوست شترمرغ به راحتی رنگ شده و برای مصارف مختلف با رنگهای گوناگون به بازار عرضه می شود. ضخامت پوست و چرم حاصله دقیقا به سن حیوان بستگی دارد. پوستهای پرندگان جوانتر خیلی قابل انعطاف و نازک تر هستند. این نوع چرم بایستی خیلی مناسب لباس خانمها باشد. چرم ضخیمتر برای ساخت کیفها و کفشها و ساکهای مسافرتی، روکش میزهای اداری، روکش مبل و صندلی، کت و … مناسب بوده و حتی چرمهای ضخیم تر از آن برای ساخت کمربند استفاده می شود. از هر شترمرغ بالغ حدود 1/3 متر مربع چرم بدست می آِد. معمولا چرم از حیوان ذبح شده در سن 10 تا 14 ماهگی بدست می آِید.

در بین نژاد ها، گردن مشکی ها یا همان سیاه آفریقایی از چرم بهتری نسبت به سایرین برخوردار است. پس از  کشتار و پوست کنی جهت حفظ خاصیت چرم و جلوگیری از آفت زدگی آنها را به خوبی نمک سود می کنند تا موقعی که جهت فرآوری به دباغ خانه ها عرضه می گردد.

نوشته آشنایی با محصولات شتر مرغ ( پوست شتر مرغ ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/poostshotormorgh/feed 0
آشنایی با محصولات شتر مرغ ( گوشت شتر مرغ ) http://edaaam.com/gooshtshotormorgh http://edaaam.com/gooshtshotormorgh#respond Tue, 12 Mar 2019 16:30:12 +0000 http://edaaam.com/?p=34562     امروزه مزارع پرورش شتر مرغ از جمله سودآورترین پروژه های دامپروری به شمار میآیند. زیا انواع گوناگونی مختلف از این مزارع بدست می آِید و بسته به مدیریت از پتانسیل سود آوری بالایی برخوردار است. صنعت پرورش و تولید شتر مرغ دارای سه نواع تولید پایه، یعنی گوشت، چرم و پوست بوده که به هم مرتبط هستند به نحوی که تولید یکی از اینها دیگری را نیز شامل می شود و می توان […]

نوشته آشنایی با محصولات شتر مرغ ( گوشت شتر مرغ ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>

 

 


امروزه مزارع پرورش شتر مرغ از جمله سودآورترین پروژه های دامپروری به شمار میآیند. زیا انواع گوناگونی مختلف از این مزارع بدست می آِید و بسته به مدیریت از پتانسیل سود آوری بالایی برخوردار است.

صنعت پرورش و تولید شتر مرغ دارای سه نواع تولید پایه، یعنی گوشت، چرم و پوست بوده که به هم مرتبط هستند به نحوی که تولید یکی از اینها دیگری را نیز شامل می شود و می توان از این سه نوع فرآورده مجزا، جدای از هم سود برد.

علاوه بر این شتر مرغ دارای محصولات فراوان و پر ارزشی و با داشتن بازده اقتصادی بالا و سازگاری با شرایط نا مساعد بیابانی، به شدت مورد توجه قرار گرفته است. به گونه ای که بسیاری از صاحب نظران و کارشناسان از شترمرغ به عنوان دام آینده در بسیاری از مناطق نام می برند.

 

 

گوشت شتر مرغ

شتر مرغها گوشت قرمزی دارند که از لحاظ بافت و طعم بر اساس سن کشتار شبیه به گوشت گاو و یا گوساله ای است که با شیر تغذیه شده باشد.

این گوشت تردی خاص خود را دارد و دارای پروتئین بالا و چربی پائین است. کلسترول آن حتی از گوشت مرغ هم پایین تر است. از نقطه نظر سلامت بسیار بهتر از سایر انواع گوشتهاست چون چربی و کلسترول کمتری دارد.

خصوصیات اصلی آن عبارتند از:

  • کم چربی بودن
  • پاین بودن میزان کلسترول ( حدود 600 میلی گرم در هر کیلوگرم )
  • بالا بودن میزان پروتئین ( حدود 20% )
  • تردی استثنائی در بافت گوشت ( علی رغم کمی میزان چربی
  • واکنش مطلوب نسبت به ادویه جات

در مورد اکثر گوشتها پائ ین بودن میزان چربی با تردی گوشت در تضاد است. گوشت شتر مرغ استثنائ است. هر دو نوع فیله و استیک آن به طور معمول نرم می باشد. لاشه گوشت به قسمتهای مختلفی مانند فیله، استیک، گوشت کبای، گوشت خشک، گوشت سوسیس، گوشت قیمه و گوشت صنعتی و تقسیم می شود و هر قسمت با قیمت خودش عرضه می گردد. بیشترین گوشت قابل استفاده از لحاظ تجاری از پاهای شترمرغ به دست می آِید.

به دلایل بسیار مثبت غذایی دارای ازش خاص بوده و به عنوان یک گوشت طبی رژیمی شناخته می شود. مصرف آن برای تمام بیماران مبتلا به چربی خون و بیماران قلبی توصیه می شود. خصوصیات منحصر به فرد گوشت شترمرغ سبب شده است بسیاری از کسانی که به علت بیماری از مصرف گوشت قرمز محروم شده اند با مشورت پزشک خود با خیال آسوده آن را مصرف کنند.

دلیل رنگ قرمز گوشت شترمرغ وجود رنگدانه های زیادی است که در بافت وجود دارد. ( 22 تا 30 میلی گرم آهن در هر 100 گرم ) رنگ استاندارد گوشت شترمرغ پس از آنکه 5 دقیقه بعد از کشتار در معرض هوار قرار گرفت مشخص می شود.

رنگ گوشت در مقایسه یا گوشت گاو نر تیره تر بوده و در برخی موارد روی انتخاب مصرف کننده تاثیر منفی می گذارد چرا که ظاهر خونی به لاشه می دهد.

مقدار گوشت تولید شده از هر شترمرغ به پارامتر های زیادی بستگی دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

1- سن کشتار

2- تغذیه

3- واکسیناسیون و بهداشت

4- اقدامات قبل از کشتار

5- نگهداری و عرضه گوشت

6- جنس شتر مرغ

7- مدیریت مناسب پرورش

در حالت کلی یک شتر مرغ  حدود 60 % وزن خود لاشه تولید می کند یعنی افت لاشه آن 40% می باشد. بسته به سن، حنس و مدیریت پرورش این درصد بین 56 تا 64 متغییر است. در یک سن خاص، شترمرغ نر به طور تقریبی 1/5 درصد بیشتر از ماده ها گوشت تولید می کنند.

گوشت خالص و بدون استخوان یک شتر مرغ 100 کیلویی حدود 30-35 کیلوگرم است. لاشه کامل ( 60% وزن زنده ) یک شتر مرغ تقریبا از 60% گوشت خالص، 25% استخوان و 15 % چربی تشکیل شده است. ضمنا دل، جگر، معده، سنگدان و گردن آن نیز می تواند مورد مصرف قرار گیرد.

 

نوشته آشنایی با محصولات شتر مرغ ( گوشت شتر مرغ ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/gooshtshotormorgh/feed 0
بیماری های ریکتزیایی و تک یاخته ای گاو ( تیلریوز ) http://edaaam.com/34536-2 http://edaaam.com/34536-2#respond Mon, 11 Mar 2019 17:30:21 +0000 http://edaaam.com/?p=34536     تیلریوز یک بیماری تک یاخته ای بوده که توسط گونه های مختلف تیلریا ایجاد می شود. در ایران تلریا آنولاتا عامل بیماری در گاو شناخته شده است. کم خونی نشانه مهمی در مقایسه با بابزیوز نیست، زیا آۀودگی گلبول های قرمز به صورت متوسط اتفاق می افتد. مبارزه با کنه با استفاده از سموم و همچنین مایه کوبی در پیشگیری از بیماری، کمک کننده می باشد.   انتقال و انتشار بیماری به وسیله […]

نوشته بیماری های ریکتزیایی و تک یاخته ای گاو ( تیلریوز ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
 

 


تیلریوز یک بیماری تک یاخته ای بوده که توسط گونه های مختلف تیلریا ایجاد می شود. در ایران تلریا آنولاتا عامل بیماری در گاو شناخته شده است. کم خونی نشانه مهمی در مقایسه با بابزیوز نیست، زیا آۀودگی گلبول های قرمز به صورت متوسط اتفاق می افتد. مبارزه با کنه با استفاده از سموم و همچنین مایه کوبی در پیشگیری از بیماری، کمک کننده می باشد.

 

انتقال و انتشار

بیماری به وسیله کنه های سخت منتقل می شود. از مهمترین آنها به کندریپی سفالوس و هیالوما می توان اشاره کرد. بعد از ابتدای طبیعی ایمنی در برابر آن سویه به وجود می آید و اغلب گاو های بهبود یافته به صورت ناقل باقی می مانند.

 

سن ابتلا

گاو های نژاد اصیل و شیروار خارجی نسبت به بیماری حساسیت بیشتری را نشان می دهند پرچه این بیماری در گوساله های شیرخوار نیز گزارش شده است. حیوانات جوان نسبت به ابتلائ آن حساسیت کمتری دارند.

 

نشانه های بالینی

دوره نهفته 5 الی 9 روزه که متعاقب آن انگل در دستگاه لنفوئیدی به مقدار قابل توجهی تکثیر می شود. تب بعد از 7 الی 10 روز از گزش کنه و ورود انگل به بدن ایجاد شده که به حدود 42 درجه سانتی گراد می رسد.بی اشتهایی، کاهش وزن، کاهش تولید شیر، آبریزش بینی و چشمی و افزایش تعداد تنفس وجود دارد. درست قبل از مرگ درجه حرارت بدن تا حد زیادی کاهش می یابد و مرگ اغلب بعد از 18 الی 24 روز اتفاق می افت. کم خونی و نقاط کوچک خونریزی در مخاطات مثل مخاط فرج وجود دارد، کم خونی و رنگ پریدگی مخاطات در اثر لیز گلبول های قرمز است.

 

نشانه های کالبد گشایی

لاشه تلف شده در اثر  این بیماری لاغر و زرد بوده و در سوراخ های بینی مایع کف آلودی وجود دارد. طحال بزرگ و متورم ( از نظر قوام ) کبد بزرگ و به رنگ زرد مایل به قهوه ای و کیسه صفرا انباشته از صفرای غلیظ می باشد. در سطح شیردان زخم هایی به صورت برجسته و متورم دیده می شود که به آن زخم های آتشفشانی یا زخم های جای سیگار می گویند.

ادم، پرخونی و امفیزم ریوی. تجمع مایع در حفره پریکاردو پرده جنب.بزرگ شدگی گره های لنفاوی درگیر.

 

پیشگیری

مبارزه با کنه با استفاده از سموم و همچنین مایه کوبی در پیشگیری از بماری کمک کننده می باشد. واکسن تیلریوز حاوی شینزونت سویه های تخفیف حدت یافته تیلریا آنولاتا می باشد. بهترین فصل مایه کوبی از اواخر پاییز تا اواخر زمستان است. تلقیح واکسن تیلریوز در گاو های آبستن بیش از چهار ماه آبستنی، حیوانات تب دار و گوساله های کمتر از دو ماه توصیه نمی شود.واکسن در زیر جاد گردن و به مقدار یک میلی لیتر تزریق می شود. واکسن تولید شده باید تا موقع مصرف در مای 70- درجه سانتی گراد نگهداری و با ازت مایع حمل شود.

 

درمان

تجویز دارو های ضد تک یاخته تیلریا و در صورت کم خونی دام، انتقال خون صورت گیرد. توجه شود مایع درمانی در گاو های کم خون منع شده است

 

نوشته بیماری های ریکتزیایی و تک یاخته ای گاو ( تیلریوز ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/34536-2/feed 0
بیماری های ریکتزیایی و تک یاخته ای گاو ( بابزیوز ) http://edaaam.com/babzioz http://edaaam.com/babzioz#respond Sun, 10 Mar 2019 14:11:29 +0000 http://edaaam.com/?p=34528   بابزیوز یک بیماری تک یاخته ای داخل گلبول های قمز می باشد. این بیماری توسط بابزیا بوویس ئر گاو ایجاد می شود. کنه ها مهمترین عامل در انتقال این بیماری می باشند. زردی شدید، ادرار قرمز تیره یا قهوه ای رنگ و کف آلود، رنگ پریدگی مخاطات از علائم مهم در این بیماری می باشد. گوساله ها پس از تولد ( در مناطقی که بیماری بومی است ) از طریق آغوز ایمنی موقت کسب […]

نوشته بیماری های ریکتزیایی و تک یاخته ای گاو ( بابزیوز ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>

 


بابزیوز یک بیماری تک یاخته ای داخل گلبول های قمز می باشد. این بیماری توسط بابزیا بوویس ئر گاو ایجاد می شود. کنه ها مهمترین عامل در انتقال این بیماری می باشند. زردی شدید، ادرار قرمز تیره یا قهوه ای رنگ و کف آلود، رنگ پریدگی مخاطات از علائم مهم در این بیماری می باشد. گوساله ها پس از تولد ( در مناطقی که بیماری بومی است ) از طریق آغوز ایمنی موقت کسب می کنند و در محیط آلوده این ایمنی موقت به تدریج تبدیل به ایمنی فعال می شود. مبارزه با کنه های آلوده به شکل مستمر از کار های مهم در پیشگیری از بیماری می باشد.

 

انتقال و انتشار

کنه ها مهمترین عامل در انتقال این بیماری می باشند که در این بین کنه ریپی سفالوس بیشترین نقش را دارد ولی امروزه اهمیت کمتری دارد.

کنه ها به علت تغذیه از دام های درگیر آلوده شده و سپس این آلودگی را به نوزادان خود منتقل می کنند. در شرایط مزرعه درجه انتقال بوسیله کنه در بابزیا بای ژمینا بیشتر از بابزیابوویس می باشد.

عوامل محیطی که در اشاعه فصلی بیماری موثرند عبارتند از: گرما، رطوبت و بارندگی که گرما مهمترین عامل می باشد.

 

سن ابتلا

گوساله های تازه متولد شده تا سن 2 ماهگی که ایمنی مادرزادی آنها کامل می شود و تا 6 ماهگی ادامه می یابد بیشترین حساسیت را دارند. بیشترین میزان آلودگی در سنین 6 الی 12 ماهگی اتفاق می افتد و بیماری در حیواناتی که بیش از 5 سال از عمرشان گذشته است دیده می شود. گوسالهه ها به علت ایمنی غیر فعال که از طریق آغوز دریافت کرده اند تا 3-4 ماه نسبت به این بیماری مقاوم می شوند.

 

نشانه های بالینی

دوره نهفته بیماری 2 الی 3 هفته است. در شکل حاد تب 41 درجه، قطع نشخوار، کم خونی مخاطات، زردی شدید، ادرار قرمز تیره یا قهوه ای رنگ و کف آلود، بی شاتهایی، افسردگی، کاهش حرکات روده و معده وجود دارد. تب در حدود یک هفته و سیر بیماری در حدود 3 هفته طول می کشد. افزایش ضربان قلب و تنگی نفس که انز نشانه های از بین رفتن گلبول های قرمز می باشد. سقط در گاو آبستن ممکن است روی دهد. در شکل حاد تب و هموگلوبین ادراری وجود ندارد. مرگ و میر تا 50 درصد گزارش شده است. در گاو کم خونی 16-9 روز پس از ابتلا به بیشترین حد خود می رسد. بابزیابوویس مغر را مبتلا کرده و باعث عدم تعادل و نشانه های عصبی می شود.

 

نشانه های کالبد گشایی

در شکا حاد، زردی بسیارمشخص، بزرگ و قهوه ای رنگ، کلیه ها متورم و تیره رنگ، کیسه صفرا حاوی صفرای غلیظ و دانه دار، خونریزی در پری کارد واندوکارد تجمع مایه خونی در کیسه پریکارد، مثانه حاوی ادرار قرمز رنگ، طحال بزرگ و گاهی مرمری مشاهده می شود. اگیر سیر بیماری زیاد طولانی شود لاغری وجود داشته ولی هموگلوبین در ادرار ممکن است وجود نداشته باشد

 

پیشگیری

پس از ابتلای طبیعی، ایمنی قوی در برابر اکثر بابزیاها در بدن تولید می شود و اگر آلودگی چندین بار تکرار شود ایمنی دائمی می شود.اگر عفونت تکرار نشود، انگل برای مدتی و اغلب تا حدود 6 ماه در بدن میزبان باقی می ماند و سپس ناپدید می شود. در این صورت ایمنی حاصل تا حدود 6 ماه باقی می ماند و یک سال پش از آلودگی بدن دوباره در برابر عفونت حساس می شود. گوساله ها پس از تولد ( در مناطقی که بیماری بومی است ) از طریق آغوز ایمنی موقت کسب می کنند و در محیط آلوده این ایمنی موقت به تدریج تبدیل به ایمنی فعال می شود. به منظور پیشگیری رعایت اصول زیر کمک کننده می باشد:

1- مبارزه با کنه های آلوده به شکل مستمر

2- رعایت اصول قرنطینه برای جلوگیری از ورد دام های آلوده

3- استفاده از واکسن که چندان رایج نمی باشد

 

درمان

استفاده از دارو های ضد انگل مثل مثل ایمیدیوکارب و پارواکون برای حذف بابزیا از خون حیوان توصیه مب شود. بعنوان درمان حمایتی، انتقال خون و تجویز دارو های خون ساز توصیه می شود.

 

نوشته بیماری های ریکتزیایی و تک یاخته ای گاو ( بابزیوز ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/babzioz/feed 0
بیماری های ریکتزیایی و تک یاخته ای گاو ( آناپلاسموز ) http://edaaam.com/anaplasmoz http://edaaam.com/anaplasmoz#respond Sat, 09 Mar 2019 13:27:14 +0000 http://edaaam.com/?p=34450     این بیماری توسط آناپلاسما مارژیناله در گاو ایجاد می شود. کنه نقش مهمی در انتقال بیماری دارد. انتقال از طریق سر سوزن آلوده و وسایل جراحی و شاخ بری نیز ایحاد می شود. در این بیماری آلودگی جنین از طریق جفت در ماده گاو های بشدت آلوده اتفاق می افتد. انتقال از طریق سر سوزن آلوده و وسایل جراحی و شاخ بری نیز ایجاددچار زردی و رنگ پریدگی می شوند. مایه گوبی دام […]

نوشته بیماری های ریکتزیایی و تک یاخته ای گاو ( آناپلاسموز ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>

 

 


این بیماری توسط آناپلاسما مارژیناله در گاو ایجاد می شود. کنه نقش مهمی در انتقال بیماری دارد. انتقال از طریق سر سوزن آلوده و وسایل جراحی و شاخ بری نیز ایحاد می شود. در این بیماری آلودگی جنین از طریق جفت در ماده گاو های بشدت آلوده اتفاق می افتد. انتقال از طریق سر سوزن آلوده و وسایل جراحی و شاخ بری نیز ایجاددچار زردی و رنگ پریدگی می شوند. مایه گوبی دام ها و از بین بردن کنه ها راه های پیشگیری از بیماری می باشد.

 

انتقال و انتشار

کنه نقش مهمی در انتقال بیماری دارد. 7 گونه مهم کنه در انتقال بیماری نقش دارد شامل: بوفیلوس، درماسنتور، ریپی سفالوس، ایگزودس، هیالوما، آرگاس و ارنتودوروس می باشند.

آلودگی جنین از طریق جفت در ماده گاوهای بشدت آلوده اتفاق می افتد. انتقال از طریق سر سوزن آلوده و وسایل جراحی و شاخ بری نیز ایجاد می شود. میزان وقوع بیماری اغلب زیاد، ولی میزان تلفات متغیر است و به حساسیت حیوانات بستگی دارد. حیوانی که یکبار آلوده شود سال ها ناقل باقی می ماند. نوع کنه که باعث بیماری می شود و در مناطق مختلف متفاوت می باشد.

سن ابتلا

بطور معمول حیواناتی که بیش از 3 سال سن دارند به شکل حاد و کشنده بماری دچار می شوند و حیوانات جوان در برابر بروز نشانه های درمانگاهی به نسبت مقاوم، ولی نسبت به آلودگی حساس می باشند.

 

نشانه های بالینی

به نظر می رسد حیوانات آلوده به ظاهر سالم اگر در شرایط نامساعد بویژه کم غذایی و یا سایر بیماری ها قرار گیرند، دچار آناپلاسموز می شوند. دوره نهفته بیماری 3 تا 4 هفته می باشد. در حیوانات جوان و گوساله ها، بیماری به صورت تحت حاد بروز می کند. درجه حرارت به کندی بالا می رود و به ندرت به 40/5 درجه سانتی گراد می رسد، مخاطات دچار زردی و رنگ پریدگی می شود. هموگلوبین اداری وجود ندارد. شکل فوق حاد بیماری با شروع ناگهانی، تب شدید، کم خونی، زدی، تنگی نفس شدید و مرگ اغلب پس از 24 ساعت در گاو بالغ روی می دهد. حیوانات مبتلا تحریک پذیرند و اغلب قبل از مرگ به پرستاران خود حمله می کنند. ماده گاو های آبستن ممکن است سقط کنند.

 

نشانه های کالبد گشایی

لاغری، زردی، رنگ پریدگی مخاطات، خون رقیق و آبکی، کبد بزرگ و متورم و به رنگ نارنجی در آمده است. کلیه ها پر خوون و طحال بزرگ و بافت آن نرم و حاوی فولیکول های برجسته است. خونریزی بصورت لکه لکه یا در سطح وسیع در عضله قلب مشاهده شده است.

 

 

پیشگیری

استفاده از واکسن های زنده تخفیف حدت یافته و یا واکسن های کشته. در هنگام استفاده از واکسن های کشته دو تزریق به فاصله 6 هفته ایمنی لازم را فراهم می کند که دوام ایمنی حداقل 5 سال است.

استفاده از واکسن های زنده در گوساله های زیر یکسال در فصل زمستان ولی احتمال انتقال ویروس های خونی به همراه واکسن وجود دارد.

مبارزه با کنه ها طی سم پاشی جایگاه با استفاده از سموم رایج

کنترل ورود حیوانات آلوده د مناطقی که دام های حساس در آنجا وجود دارد.

 ضد عفونی لوازم جراحی، استفاده از سر سوزن های یک بار مصرف به ویژه در زمان مایه کوبی دام ها

 

درمان

استفاده از آنتی بیوتیک ها با طیف گسترده بویژه خانواده تتراسکلین ها موثر است

 

نوشته بیماری های ریکتزیایی و تک یاخته ای گاو ( آناپلاسموز ) اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/anaplasmoz/feed 0
بیماری ورم پستان تابستانه در گاو http://edaaam.com/varampestantabestaneh http://edaaam.com/varampestantabestaneh#respond Fri, 08 Mar 2019 16:35:38 +0000 http://edaaam.com/?p=34443       انتقال و انتشار مگس هیدرتئاایریتانس باعث انتقال این بیماری می شود. این باکتری در غشاهای مخاطی گاو های سالم،رحم و ترشحات آبسه ها وجود دارد. این بیماری بیشتر در گاو های خشک و تلیسه های آبستن دیده شده است.   سن ابتلا این بیماری بیشتر در بالغین اتفاق می افتد.   نشانه های بالینی تورم پستان حاصل از ارکانوباکترپیوژنز همواره فوق حاد و توام با واکنش عمومی شدید است که شامل تب […]

نوشته بیماری ورم پستان تابستانه در گاو اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>

 

 


 

انتقال و انتشار

مگس هیدرتئاایریتانس باعث انتقال این بیماری می شود. این باکتری در غشاهای مخاطی گاو های سالم،رحم و ترشحات آبسه ها وجود دارد. این بیماری بیشتر در گاو های خشک و تلیسه های آبستن دیده شده است.

 

سن ابتلا

این بیماری بیشتر در بالغین اتفاق می افتد.

 

نشانه های بالینی

تورم پستان حاصل از ارکانوباکترپیوژنز همواره فوق حاد و توام با واکنش عمومی شدید است که شامل تب 40 تا 41 درجه، ضربان قلب سریع، بی اشتهایی و افسردگی، سقط جنین که به صورت تک و توک در سه ماه آخر آبستنی اتفاق می افتد. کارتیه مبتلا خیلی سفت، متورم و حساس است و ترشح آبکی و بعدا چرکی و همواره با بوی تعفن مشخص می شود.دمل هایی در کارتیه ایجاد می شود که اغلب در قسمت های تحتانی پستان در قاعده سر پستان سر باز می کند. مسدود شدن نوک سر پستان در این بیماری معمول است. اشاعه فصلی بیماری در بعضی مناطق، التهاب حاد کارتیه، شیر چرکی و متعفن، ایجاد دمل و واکنش عمومی بدن می تواند در تشخیص مهم باشد. این بیماری در خلال ماه های تابستان در مزارعی با رطوبت بالا بیشتر اتفاق می افتد.

 

نشانه های کالبد گشایی

باکتری وارد دستگاه گردش خون شده و سبب یک آندومتریت و تورم جفت که با رنگ قرمز قهوه ای تا قهوه ای مشخص می شود. بطور معمول جنین اتولیز شده ، ترشحات فیبرینی در پرده اطراف قلب و پریتونیت وجود دارد.

 

پیشگیری

1-رعایت اصول بهداشتی ( غوطه ور سازی سر پستان بعد و قبل از شیردوشی در محلول ضد عفونی)

2- مبارزه با مگس ( سمپاشی جایگاه )

3- استفاده از پماد های ویژه دوره خشکی موسوم به DC

 

 

درمان

به درمان خوب جواب نمی دهد، اما می توان از آنتی بیوتیک ها استفاده کرد که از راه عمومی ( تزریق عضلانی) تجویز می شود.

 

 

نوشته بیماری ورم پستان تابستانه در گاو اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/varampestantabestaneh/feed 0
بیماری ورم پستان ناشی از استرپتوکوک ها در گاو http://edaaam.com/varampeestan http://edaaam.com/varampeestan#respond Thu, 07 Mar 2019 16:10:54 +0000 http://edaaam.com/?p=34437     استرپتوکوکوس آگالاکتیه که یک باکتری گرم مثبت است باعث این بیماری می شود. در یک دوشش شیر ممکن است غلسظ و چرکی و در دوشش دیگر ظاهری عادی داشته باشد.التهاب پستان بافت بینابینی تازه ای را بوجود می آورد که موجب سخت شدن غده پستان می شود که از راه ملامسه می توان به آن پی برد.بهداشت سرپستانکها و مجیط دامداری می تواند در پیشگیری بیماری نقش مهمی داشته باشد   انتقال و […]

نوشته بیماری ورم پستان ناشی از استرپتوکوک ها در گاو اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>

 

 


استرپتوکوکوس آگالاکتیه که یک باکتری گرم مثبت است باعث این بیماری می شود. در یک دوشش شیر ممکن است غلسظ و چرکی و در دوشش دیگر ظاهری عادی داشته باشد.التهاب پستان بافت بینابینی تازه ای را بوجود می آورد که موجب سخت شدن غده پستان می شود که از راه ملامسه می توان به آن پی برد.بهداشت سرپستانکها و مجیط دامداری می تواند در پیشگیری بیماری نقش مهمی داشته باشد

 

انتقال و انتشار

1- دست دوشندگان و ماشین شیردوشی و محیط آلوده، پارچه ها و دستمال هایی که برای خشک کردن پستان بکار می رود از عوامل انتقال بیماری می باشد.

2-امکان انتقال توسط گوساله هایی که از شیر آلوده تغذیه شده اند و پس از آن سر پستان های تلیسه ها را می مکند نیز وجود دارد.

 

سن ابتلا

گاو های مسن حساسیت بیشتری دارند

 

نشانه های بالینی

در ابتدا تب وجود دارد، پاهی تکه و یا رشته های فیبرین، خون و یا مواد چرکی غلیظ در شیر به چشم می خورد. در یک دوشش، شیر ممکن است غلیظ و چرکی و در دوشش دیگر ظاهری عادی داشته باشد. التهاب پستان بافت بینابینی تازه ای را بوجود می آورد که موجب سخت شدن غده پستان می شود که از راه ملامسه می توان به آن پی برد. ترشح شیر فوق العاده کم می شود و  شیر رقیق و آبکی می باشد. بیماری به مرگ منجر نمی شود و قسمت آلوده پستان کمتر ممکن است بکلی خشک شود. زیان حاصل از این بیماری تدریجی و ممتد است و همان هنگام که لخته در شیر مشاهده شد ضایعات عمده بافتی ایجاد شده است.

 

نشانه های کالبد گشایی

در پستان زیاد مهم نمی باشد.

 

پیشگیری

1- ضد عفونی و تمیز نگه داشتن محل نگهداری گاو ها.

2- تمیز نگه داشتن پستان گاو و کوتاه کردن مو های آن ناحیه

3- استفاده از آب به مقدار کم در هنام آماده سازی پستان ( شستشوی پستان )

4- بهداشت سر پستانک ها به وسیله روش غوطه ور سازی در مواد ضد عفونی کننده قبل از دوشش.

5- در جاهایی که عفونت بسیار شدید و همه گیر شده است روش زیر می تواند کمک کننده باشد.

الف) درمان کاتیه های پستان کلیه گاو ها بوسیله پماد پستانی پنی سیلین دار.

ب) مالیدن کرم پنی سیلین به دست دوشندگان و به سر پستان های گاو ها به مدت 14 روز

ج) شعله افکنی جایگاه

6- بعد از آلودگی، ایمنی موضعی در بافت ایجاد می شود.

 

درمان

درمان در گاو های خشک تا 90 درصد وقوع را کاهش می دهد. تورم پستان بوسیله استرپتوکوکوس آگالاکتیه پاسخ خوبی به پنی سیلین می دهد، اما سایر استرپتوکوکها ممکن است مقاومتی نسبت به آن نشان دهند. آنتی بیوتیک ها از طریق سوراخ سر پستانک ها وارد پشتان می شوند. سفالوسپورین ها و کلکساسیلین سدیم در این بیماری کاربرد دارند.پنی سیلین ها، سفالوسپورین ها، پنی سیلین- نووبیوسین در گاو های خشک کاربرد دارند.

در مرحله حاد بیماری دوشیدن مکرر حیوان بطور قابل ملاحضه ای تورم را تخفیف می دهد و نفوذ داروئی را که در پستان وارد نموده اند آسان تر می سازد.

 

 

نوشته بیماری ورم پستان ناشی از استرپتوکوک ها در گاو اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/varampeestan/feed 0
بیماری پاستورلوز در گاو http://edaaam.com/pastorloz http://edaaam.com/pastorloz#respond Mon, 04 Mar 2019 15:30:48 +0000 http://edaaam.com/?p=34333     پاستورلاها جزئ باکتری های گرم منفی می باشند. مانهیما همولیتیکا عامل اصلی در بیماری های تنفسی و پاستورلا مولتوسیدا عامل اصلی سپتی سمی در گاو و عامل ثانویه در عوارض تنفسی می باشد. تراکم مناسب در گله و ایجاد تهویه از ره های پیشگیری در این بیماری می باشد.   انتقال و انتشار در سپتی سمی همواژیک، عامل پاستورلا مولتوسیدا از راه گوارشی و طی خوردن مواد آلوده  .ارد بدن می شود ولی  […]

نوشته بیماری پاستورلوز در گاو اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>

 

 


پاستورلاها جزئ باکتری های گرم منفی می باشند. مانهیما همولیتیکا عامل اصلی در بیماری های تنفسی و پاستورلا مولتوسیدا عامل اصلی سپتی سمی در گاو و عامل ثانویه در عوارض تنفسی می باشد. تراکم مناسب در گله و ایجاد تهویه از ره های پیشگیری در این بیماری می باشد.

 

انتقال و انتشار

در سپتی سمی همواژیک، عامل پاستورلا مولتوسیدا از راه گوارشی و طی خوردن مواد آلوده  .ارد بدن می شود ولی  در تب حمل و نقل  و یا فرم تنفسی، باکتری مانهیما همولیتیکا از طرسق تنفس ذزات و قطات آلوده وارید ریه میزبان می شود.

 

سن ابتلا

حیوان در تمام سنین به فرم سپتی سمی حساس می باشد. فرم تنفسی( تب حمل و نقل ) بیشتر حیوانات در جال رشد را مبتلا می کند ( 6 تا 12 هفته) ولی در هر سنی ممکن است ایجاد شود. ( بره ها در طول چند ماه اوب زندگی و میش ها در زمان بره زایی بیشترین حساسیت را دارند.

 

نشانه های بالینی

شکل سپتی سمی:تب 41 الی 43 درجه سانتی گراد، تزشح زیاد بزاق، نقاط خونریزی در زیر مخاط، تورم گرم و دردناک در ناحیه گلو، غبغب و سینه که باعث تنگی نفس می شود.

فرم تنفسی: تب 40 الی 41 درجه، ترشجات چرکی از بینی، ترشحات اشکی، سرفه مرطوب و تنفس سریع و با عمق کم ( دل دل زدن )، در گوش دادن به ریه صدا های غیر طبیعی شنیده می شود.

 

نشانه های کالبد گشایی

شکل سپتی سمی: کبود شدن مخاطات، خیز ریه، وجود نقاط خونریزی در لایه های زیر سروز، تورم در بافت زیر پوستی به علا نفوذ مایعات ژلاتینی در این بیماری مشهود است، همچنین مایعات خونین در قفسه سینه و شکم دیده می شود. حضور اکسودای ژلاتینی سبز رنگ در سطح پریکارد. حضور اکسودای گاهی رنگ در پرده جنب قابل توجه است.

شکل تب حمل و نقل: ضایعات قرمز متمایل به سیاه و خاکستری متمایل به قهوه ای در ناحیه قدامی شکمی ریه دیده می شود. همچنین در دیواره بین لوبولی لایه ضخیم ژلاتینی و فیبروزی وجود دارد. ریه حالت کبدی پیدا کرده و مایع فراوانی در پرده جنب یافت می شود. در فرم مزمن بیماری، ریه دچار آبسه می شود.

 

پیشگیری

1- عدم خرید گوساله های پرواری از منابع مختلف و گردآوری آنها در یک محل

2- جلوگیری تغییرات سریع و ناگهانی حرارت و رطوبت محیط

3- نگهداری تعدادی دام در یک فضای محدود با تهویه مناسب

4- حمل و نقل دام ها با استرحت کافی و نگهداری تعداد مشخصی دام در کامیون حمل دام

5- رعایت نظافت در محیط گاوداری

6- خوراند آغوز به مقدار کافی و با کیفیت خوب در ساعت های اولیه تولد گوساله

7- گوساله ها را می توان در موقع مناسب بر علیه عوامل ویروسی بیماری های تنفسی مایه کوبی کرد. در این مورد، مایه کوبی سه هفته قبل از نقل و انتقال دام باید صورت گیرد. همچنین اگر مادران آبستن مایه کوبی شوند باعث ایمنی غیر فعال در گوساله خواهد شد. ( بهتر است از واکسن های محلی استفاده شود).

 

درمان

با توجه به سابقه و علائم بیماری ، درمان معمول برای آن استفاده از آنتی بیوتیک ها می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته بیماری پاستورلوز در گاو اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/pastorloz/feed 0
بیماری لیستریوز در گاو http://edaaam.com/listrioz http://edaaam.com/listrioz#respond Sun, 03 Mar 2019 13:34:13 +0000 http://edaaam.com/?p=34323   لیستریا مونوسیتوژن باکتری میله ای شکل گرم مثبت است. در حیوانات آلوده، مدفوع، ادرار، جنین سقط شده، ترشحات رحمی و شیر، حاوی جرم می باشند. بیماری در دام ها ممکن است به سه شکل: منگوآنسفالیت، سقط جنین و سپتی سمی بروز کند. استفاده از سیلو های سبز همراه با مواد افزودنی و همچنین دانه های ذرت قبل از اینکه خیلی رسیده شوند می توانند باعث بهبود PH سیلو شود که این امر از تگثیر […]

نوشته بیماری لیستریوز در گاو اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>

 


لیستریا مونوسیتوژن باکتری میله ای شکل گرم مثبت است. در حیوانات آلوده، مدفوع، ادرار، جنین سقط شده، ترشحات رحمی و شیر، حاوی جرم می باشند. بیماری در دام ها ممکن است به سه شکل: منگوآنسفالیت، سقط جنین و سپتی سمی بروز کند. استفاده از سیلو های سبز همراه با مواد افزودنی و همچنین دانه های ذرت قبل از اینکه خیلی رسیده شوند می توانند باعث بهبود PH سیلو شود که این امر از تگثیر باکتری در سیلو جلوگیری می کند.

 

انتقال و انتشار

در حیوانات آلوده، مدفوع، ادرار، جنینسقط شده، ترشحات رحمی و شیر،حاوی جرم می باشند. لیستریا مونوسیتوژن در مواد غذایی سیلو شده نا مرغوب در PH بیشتر از 5 فراوان است. بره های مبتلا به فرم سپتی سمی به دنبال آلودگی پستان مادرشان و خوردن شیر آلوده یا از طریق بند ناف از محیط و یا بصورت مادرزادی آلوده می شوند. فرم آنسفالیت به دنبال آلوده شدن حفره دندانی یا مخاط گونه با غذای آلوده و درگیری انتهای عصب سه قلو رخ می دهد.

 

سن ابتلا

دام ها در هر سنی از جمله حیوانات نوزاد ممکن است مبتلا شوند.

 

نشانه های بالینی

بیماری در دام ها ممکن است به سه شکل منگوآنسفالیت، سقط جنین و سپتی سمی بروز کند.

منگوآنسفالیت:در این شکل باکتری توسط رشته عصب سه بطنی و یا در اثر آلودگی چشم به مغز می رسد. گرفتن و جویدن غذا کند و این امر موجب ریزش بزاق می شود. در بیشتر موارد سر به یک طرف منحرف شده و عدم تشخیص موقعیت، ایستادن در گوشه ای، چرخش به سمت ناحیع مبتلا، فلجی صورت همراه با افتادگی گوش ها در سمت مبتلا، انحراف بینی، لب ها و پلک ها در سمت در گیر دیده می شود.در ابتدای بیماری تب 40 درجه وجود  دارد ولی با شروع علائم تب کاهش می یابد. در گاوان بالغ سیر بیماری 1 الی 2 هفته طول می کشد. بیماری در گوسفند جاد است و مرگ ظرف 2-4 روز بدلیل نارسایی تنفسی رخ می دهد.

سقط جنین:سقط جنین ناشی از لیستریوز در سه ماه آخر دوران باراری بدون علائم مشخصی اتفالق می افتد. جنین اغلب در داخل رحم مرده است. جفت ماندگی یکی از علائم معمول این بیماری می باشد که متعاقب سقط اتفاق می افتد.

سپتی سمی:این فرم از بیماری در نشخوار کنندگان بالغ عادی نیست و بیشتر در گوساله ها وجود دارد. گوساله های زیر سن 3 هفته با علائمی نظیر خمودگی، ضعف و لاغری، تب، در بعضی مواقع اسهال تلف می شوند. علاوه بر علائم فوق در گوساله های 3 تا 7 روزه کدورت قرنیه و انقباض عضلات گردن نیز وجود دارد. در صورت درگیری طناب نخاعی علائمی مثل آتاکسی، مچ روی، تب، ضعف و فلجی دیده می شود.

 

نشانه های کالبد گشایی

عصبی:مایع نخاعی ممکن است کدر و عروق پرده های مغز متسع و پر خون باشد. در بعضی گاو های مبتلا گاهی آثار در تمام ساختمان کره چشم دیده می شود.

سپتی سمی: جراحات احشائی بصورت کانون های متعدد نکروتیک در کبد، طحال گاهی مشاهده می شود. میکروآبسه در مغز که مشخصه لیستریوز است و عضله قلب و همچنین خونریزی در معده و روده ها مشاهده شده است.

سقط جنین: جنین سقظ شده خیزدار و زخم های کم عمق ممکن است در شیردان وجود داشته باشد. تورم جفت و رحم نیز مشاهده می شود.

 

پیشگیری

1- استفاده از سیلوی مرغوب با PH اسیدی مناسب.

2- تغییر تدریجی جیره غذایی هنگامی که بخواهند از مواد سیلو شده استفاده کنند.

3-استفاده از سیلوهای سبز همراه با مواد افزودنی و همچنین دانه های ذرت قبل از اینکه خیلی رسیده شوند، می تواند باعث بهبودPH سیلو شود که این امر در تکثیر باکتری در سیلو جلوگیری می کند.

4- جلوگیری از آلودگی سیلو با خاک

5- در مواردی که تغذیه با سیلوی مشکوک اجتناب نا پذیر است، افزودن تتراسایکلین به جیره.

6- تجویز واکسن های زنده تخفیف حدت یافته

 

درمان

استفاده از آنتی بیوتیک ها با طیف گسترده قبل از وخامت بیماری می تواند کمک کننده باشد.

 

 

نوشته بیماری لیستریوز در گاو اولین بار در ای دام | آموزش دامپروری پدیدار شد.

]]>
http://edaaam.com/listrioz/feed 0